Waga platformowa mała – budowa, gabaryt, maksymalnie obciążenie

Wagi platformowe małe przeznaczone są do ważenia mniejszych i lżejszych towarów, niż bywa to w przypadku wag o większych gabarytach. W budowie urządzenia tego typu nie różnią się jednak niczym od swoich nieco większych odpowiedników. Tak, jak i one posiadają platformę, która w odniesieniu do wag przemysłowych jest kluczowym elementem. Wykonana ze stali nierdzewnej szalka, umożliwia precyzyjne ważenie w wymagającym środowisku przemysłowym. Nie oddziałuje na nią ani ewentualny, wysoki poziom wilgotności, ani tym bardziej zmieniające się temperatura. Waga platformowa nierdzewna mała jest łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż jest odporna na działanie detergentów. Maksymalne obciążenie wagi platformowej małej wynosi zazwyczaj kilkanaście kilogramów. Co jednak istotne – gabaryt wagi można dostosować do indywidualnych potrzeb. Bywa przecież i tak, że wielkość oraz ciężar konkretnych towarów mają niewspółmierny do siebie stosunek. Małe wagi platformowe o określonym, maksymalnym obciążeniu składają się zatem na ofertę urządzeń o różnych wielkościach. Pewnym jest jednak, że waga platformowa mała jest sprzętem stosunkowo niewielkim w korespondencji do wag używanych na przykład w transporcie lub mówiąc ogólniej branżach motoryzacyjnych.

Niezawodne wagi platformowe nierdzewne małe w naszym sklepie – sprawdź ofertę APLOK

Wśród proponowanych przez nas modeli jest mała waga AXIS BA/N. Co wyróżnia wskazane urządzenie? Waga AXIS 15 kg serii BA15N-A3 wyposażona jest w niską platformą, która usprawnia korzystanie ze sprzętu. Umieszczanie określonych towarów na szalce nie sprawia żadnych trudności, a dzięki odpowiednio obniżonej platformie jest wręcz ułatwione. Kolumna z czytelnym wyświetlaczem to z kolei gwarancja bezproblemowych, ale i precyzyjnych odczytów. Jakby tego było mało, waga platformowa mała AXIS posiada rozbudowany pakiet funkcji specjalnych. Właściciel urządzenia może więc skorzystać z liczenia sztuk ważonych produktów, sumowania serii poszczególnych ważeń czy dokładnych przeliczeń procentowych.
Waga platformowa nierdzewna mała ze wskazanej serii umożliwia ważenie towarów o maksymalnym ciężarze wynoszącym 15 kg. Jak jednak zostało wspomniane, ostateczny gabaryt sprzętu można dobrać do wielkości ważonych produktów. Nawiązując zaś do innych, opisywanych powyżej parametrów, takich jak temperatura pracy, warto podkreślić, że wagi serii BA/N działają w przedziale od -10 do 40 °C. Klasę ich dokładności określa się poziomem III, a czas ważenia na mniej niż 3 sekundy.

Wagi platformowe nierdzewne małe i ich zastosowanie

Wag platformowych nierdzewnych małych używa się między innymi w przemyśle spożywczym lub chemicznym. Tego typu urządzenia sprawdzają się też w firmach i magazynach, w których trzeba kontrolować ilość i wagę stosunkowo lekkich czy niewielkich produktów i półproduktów. Co ciekawe, małe wagi platformowe spotkać można też na każdemu doskonale znanej poczcie lub lotnisku.
Dokładna w pomiarze waga platformowa nierdzewna mała, tak jak i każda inna tego typu – musi posiadać aktualną, ważną legalizację. O dopełnieniu obowiązku nałożonego przez standardy unijne warto pamiętać. Używanie wagi bez legalizacji i odpowiednich certyfikatów w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego czy PIH wiąże się bowiem z konsekwencjami, a dokładniej nałożeniem mandatu.