Wagi platformowe nierdzewne duże – istotne cechy charakterystyczne

Mówiąc o wagach platformowych dużych, na pierwszy plan w ich przypadku, wysuwa się możliwy do obsługi gabaryt konkretnych produktów oraz materiałów. I tu nie ma żadnych zaskoczeń. Tego typu urządzenia są w stanie ważyć dużo większe przedmioty niż małe wagi przemysłowe. Co więcej, maksymalne obciążenie wskazanych sprzętów określa się na setki kilogramów.
Z czego zbudowana jest waga platformowa nierdzewna duża? Urządzenie wyposażone jest w platformę ze stali nierdzewnej, innymi słowy szalkę. Ten główny i kluczowy element doposażony jest tak zwanym czujnikiem tensometrycznym. Wskazane urządzenie przelicza nacisk konkretnych towarów, a precyzyjny wynik w kilogramach prezentuje na zewnętrznym wyświetlaczu.

Precyzyjna waga platformowa duża w naszym sklepie – sprawdź ofertę APLOK

W naszej ofercie proponowana jest waga platformowa duża o obciążeniu sięgającym nawet i 300 kilogramów. Istotne jest jednak to, że waga AXIS BA/N to model dostępny w wielu wariantach. Zgodnie z potrzebami konkretnej działalności, gabaryt wagi można więc dobrać zarówno do wielkości, jak i ciężaru ważonych towarów.
Chcielibyśmy Państwu przedstawić jeden z niezawodnych modeli, który znajdziecie w ofercie Aplok. Waga AXIS 150 kg jest wręcz niezawodna, działa w temperaturze od -10 do 40 °C. W jej przypadku czas trwania ważenia producent określił w granicach 3 sekund, nadając jej klasę dokładności na poziomie III. Estetyczna, solidna, a przede wszystkim niezawodna konstrukcja wagi to jednak nie wszystko!
Wagi typu BA/N wyposażone są rzecz jasna w platformę i kolumnę z czytelnym wyświetlaczem. W sposób szczególny wyróżnia je jednak to, że posiadają też szereg praktycznych funkcji. Na wadze platformowej dużej BA/N można przeliczać sztuki produktów, sumować poszczególne serie ważeń, dokonywać przeliczeń procentowych albo wyliczeń interesującej średniej. Dodatkowo urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki stali nierdzewnej, z której jest wykonane. Do mycia można stosować delikatne detergenty.

Wagi platformowe nierdzewne duże i ich zastosowanie w przemyśle

Solidne wagi platformowe nierdzewne duże to wytrzymałe sprzęty, z których korzysta dziś wiele różnych branż. Począwszy od branży chemicznej aż po branżę spożywczą czy rolniczą. Taki sprzęt umożliwia kontrolowanie ilości produktów, półproduktów i wszelkich materiałów, dlatego zdaje egzamin w firmach, w których prężnie działa produkcja. Przydaje się także w rzeźniach oraz przedsiębiorstwach zajmujących się sprzedażą opału. Poza tym waga platformowa duża niezbędna jest też w branży logistycznej, hurtowniach, różnego rodzaju magazynach oraz halach przemysłowych.
Niezwykle istotne, tym bardziej z punktu widzenia właściciela wagi jest precyzyjne dopasowanie sprzętu do ważonych materiałów. Jeśli okaże się, że pomiar został niedokładnie wykonany albo jest wręcz niemożliwy do uzyskania, waga nie spełni swojego zadania. W przypadku wielkogabarytowych przedmiotów ma to szczególne znaczenie. Ważne jest również to, by pamiętać o legalizacji narzędzia pracy. Taki wymóg jakiś czas temu postawiła przed nami Unia Europejska. Sprzęt w postaci wagi musi posiadać ważną, aktualną dokumentację. Jej brak, w razie kontroli odpowiednich organów karany jest bowiem mandatem.