Wagi liczące

Waga już dawno przestała kojarzyć się z prostym urządzeniem złożonym z dwóch szalek i języczka. Ponadto zaledwie kilka dekad temu chyba wszystkie małe dzieci wiedziały po co w sklepie przy wadze są różnych gabarytów odważniki. Obecnie wielu spośród najmłodszych nie wie nawet czym jest odważnik. W końcu urodzili się w czasach, kiedy pełna komputeryzacja była już powszechna. Wydawać mogłoby się, że to już szczyt naszych możliwości z tego zakresu. Jednak wciąż nowoczesne technologie nas zaskakują. A sprowadzanie wagi do urządzenia, które, jak sama nazwa wskazuje, waży – zaczyna być poważnym nadużyciem. Obecnie profesjonalne wagi używane zarówno w szeroko pojętym przemyśle jak i w sklepach to wagi liczące sztuki oraz przeprowadzające także inne wcześniej dla wag niedostępne obliczenia. To znakomite rozwiązanie, ponieważ osoby po wiele godzin pracujące za ladą albo w magazynach potrafią być znużone. Wówczas łatwo o zwykłą, ludzką pomyłkę. Precyzyjna waga, która odważy i policzy wszystko niejako za jej operatora, a nawet zarejestruje wynik stosownego obliczenia to ogromna pomoc w codziennej rutynie.

Liczące wagi – to już nie science fiction!

Najnowsze wagi liczące marki AXIS wykorzystują nowoczesne technologie związane ze sztuczną inteligencją. Uczenie maszynowe to pojęcie właśnie z tej dziedziny, które wagi tego typu wykorzystują w swojej codziennej pracy oraz współpracy z człowiekiem. Naturalnie to ten ostatni musi wprowadzić początkowo odpowiednie parametry, jednak następnie to waga pomoże znaleźć mu stosowne rozwiązania oraz algorytmy, na trop których sam długo mógłby nie wpaść. Sztuczna inteligencja „ukryta” w wadze pomoże też naturalnie szybko uzyskać prawidłowy wynik skomplikowanych obliczeń.

Z archiwum wagi

Wagi liczące posiadają także spory zasób pamięci. Przydadzą się podczas remanentu i wielu innych czynności dokonywanych w magazynach lub w sortowniach. Samodzielnie prowadzą również dziennik pomiarów oraz mają wiele innych pożytecznych funkcji.