Wagi osobowe

Ważenie pacjentów to jedna z najbardziej standardowych procedur w wielu przychodniach, szpitalach i innych placówkach medycznych. Biorąc pod uwagę to, że podczas wielu długotrwałych schorzeń częste i dokładne sprawdzanie wahań masy ciała jest bardzo istotną z medycznego punktu widzenia czynnością, na podstawie której ustalana jest dalsza terapia lub brak konieczności jej stosowania – medyczna waga do ważenia pacjentów jest akcesorium pozornie banalnym, ale jednak niezwykle istotnym. Wagi tego typu stosowane są na szczęście głównie podczas rutynowych wizyt, bilansów albo na przykład podczas wizyt kobiet ciężarnych. W każdym z tych przypadków, a już szczególnie w tym ostatnim, precyzja ważenia ma znaczenie. Wagi medyczne osobowe to wagi przeznaczone do częstego i masowego ważenia ludzi, jednak każdy kto dysponuje odpowiednimi środkami i zamarzy właśnie o takiej - może sobie kupić tego typu sprzęt. Zapewniamy, że będzie on bardzo solidny i długo posłuży!

Waga medyczna z kolumną

Jeszcze z dzieciństwa pamiętamy klasyczne wagi medyczne obsługiwane manualnie. Jeszcze do niedawna spotkać można było je szczególnie w prowincjonalnych gabinetach, ale nie tylko. Waga taka charakteryzowała się tym, że można było przy jej pomocy ważyć się jak i mierzyć wzrost. Obecne, elektroniczne wagi medyczne osobowe, chociaż wyglądają zupełnie inaczej, również pozwalają na zmierzenie wzrostu pacjenta. Przynajmniej te ich modele, które są wyposażone w profesjonalny wzrostomierz. Należy zwrócić na tą kwestię uwagę podczas składania zamówienia, ponieważ nie każda waga z kolumną jest wyposażona w tą funkcję automatycznie.

Wagi bez kolumny

Te modele bardziej przypominają klasyczne wagi łazienkowe, jednak zdecydowanie są to profesjonalne wagi osobowe. Wagi bez kolumny są o wiele bardziej mobilne niż te z kolumną, ze względu na ich niewielkie gabaryty oraz ciężar. To duże udogodnienie, chociaż nie mają na przykład funkcji wzrostomierza typowej dla modeli z kolumną. Każdy typ ma zatem swoje zalety i warto wybierać wagę pod kątem własnych oczekiwań i potrzeb.