System informatyczny dostosowany do potrzeb klienta

System informatyczny dostosowany do potrzeb klienta

Rozwiązania informatyczne APLOK wspierają m.in.: procesy prawidłowego odmierzania ilości składników, zarządzania czasem mieszania lub podgrzewania, temperaturą, prędkością obrotową mieszadła oraz czasem cyrkulacji.

Nasze oprogramowanie dedykowane jest do obsługi całego ciągu technologicznego odważania surowców, w pełni automatycznego lub połączonego z ręcznym dodawaniem składników.

Zaawansowane rozwiązanie wykorzystywane w oprogramowaniu umożliwiają kontrolowanie recepturowania.

Oprogramowanie może zostać wdrożone w oparciu o urządzenia działające w zakładzie klienta bądź dostarczone przez APLOK.

Ścieżka logistyczna

Zobacz krok po kroku, jak działają nasze moduły informatyczne wspierające Twój zakład.
1
Definiowanie receptur
  • Określenie składu produkowanego wyrobu proc. lub wagowo
  • Wskazanie wag lub innych urządzeń dedykowanych dla danego składnika

2
Monitorowanie i raportowanie
  • Bieżące monitorowanie zleceń produkcyjnych
  • Generowanie raportów rozliczeń produkcji
  • Kontrola ilościowa w oparciu o masę wyprodukowanego towaru czy założoną recepturę
  • Kontrola jakościowa, czyli tworzenie historii produkcji wyrobu gotowego oraz wsparcie kontroli jakości surowców

Proponowane urządzenia

Systemy recepturowe dla dużych i małych zakładów

Receptura to podstawa. Bywa skarbem i tajemnicą firmy przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Bywa, że to na niej opiera się sukces danej marki. Jednocześnie taka receptura zwykle powstaje na przestrzeni czasu, jest dopracowywana i starannie przestrzegana. Aby obydwa te etapy przebiegały sprawniej warto postawić na najnowsze rozwiązania. Nawet pradawna receptura znajdzie swoje miejsce w informatycznych systemach recepturowych, na przykład marki APLOK.

Tak jak od zawsze

Jeżeli posiadacie już własną, sprawdzoną recepturę, wystarczy wprowadzić odpowiednie parametry do systemu APLOK aby niczego z niej nie uronić, a wszystko udało się idealnie. Systemy APLOK pozwalają na bardzo precyzyjne odmierzanie składników oraz nadzór nad całym procesem oraz wszelkimi aspektami produkcji. Dzięki systemowi nadzorującemu receptury dopilnujecie także odpowiedniej temperatury i innych istotnych czynników.

A może coś całkiem nowego?

Opracowujecie dopiero recepturę, albo obmyślacie całkiem nową? Właśnie systemy recepturowe od aplok.pl pomogą Wam w tym. Naszym atutem jest fakt, że przygotowujemy nie tylko gotowe systemy informatyczne, ale także modyfikujemy je i tworzymy od podstaw zgodnie z potrzebami klientów. Dotyczy to w szczególności tak niestandardowych systemów, jakie tworzą szeroko pojęte oprogramowanie służące do tworzenia oraz odtwarzania receptury. Tym bardziej, że jest to proces. Dzięki tego typu systemowi o wiele łatwiej niż dawniej jest zapisać i zapamiętać wszystkie szczegóły. Aby stworzyć produkt doskonały i to doskonały za każdym razem – najlepiej powtarzać ustaloną ostatecznie mistrzowską sekwencję bezbłędnie, na co zdecydowanie bardziej pozwoli komputer niż omylny, niedokładny czasami w swoim działaniu człowiek. To profesjonalne, komputerowe systemy recepturowe sprawiają, że kolejne partie danego wyrobu nie są tylko „wariacją na temat” pierwotnej, wypracowanej z mozołem receptury. Sięgnij po nasze oprogramowanie, a wkrótce przekonasz się, że to prawdziwy przepis na sukces na duża skalę!