Rozwiązania informatyczne APLOK wspierają procesy precyzyjnego planowania okien czasowych dla załadunku oraz rozładunku danych środków transportu

Rozwiązania informatyczne APLOK wspierają procesy precyzyjnego planowania okien czasowych dla załadunku oraz rozładunku danych środków transportu

Nasze oprogramowanie pozwala na uproszczenie czynności rejestracyjnych związanych z wjazdem/wyjazdem aut. Wykorzystane w oprogramowaniu zaawansowane rozwiązania, optymalizują zarządzanie łańcuchem dostaw, generując oszczędności zasobów - czasu i pieniędzy. Oprogramowanie może zostać wdrożone w oparciu o urządzenia działające w zakładzie bądź dostarczone przez APLOK.

Ścieżka logistyczna

Zobacz krok po kroku, jak działają nasze moduły informatyczne wspierające Twój zakład.
1
Planowanie dostaw (aplikacja biurowa i moduł www)
  • Planowanie kalendarza dostaw z uwzględnieniem okienek awizacyjnych oraz ich pojemności, terminów dostaw wybranych towarów etc. (aplikacja biurowa zintegrowana z systemem nadrzędnym zakładu)
  • Planowanie dostaw zgodnie z wytycznymi zakładu dot. czasu, miejsca, niezbędnej dokumentacji (moduł WWW z dedykowanym dostępem dla pracowników klienta – dyspozytorów, kierowców)
  • Raportowanie i monitoring dostaw wraz z systemem alertów, powiadomień oraz ewentualnych kar za opóźnienia itp.

2
Realizacja dostaw - awizacja (aplikacja mobilna, moduł www oraz apliakcja biurowa)
  • Rejestracja dostawy przy bramie wjazdowej w tym weryfikacja dokumentacji, czasu dostawy, ważenie pojazdów etc.
  • Kolejkowanie dostawców zgodnie z ustalonymi okienkami dostaw
  • Kierowanie dostawców pod odpowiednie rampy zgodnie z planem awizacyjnym
  • Przekazywanie danych związanych z dostawą do systemu awizacji z wykorzystaniem urządzeń mobilnych z poziomu bramy oraz rampy.

Systemy awizacyjne dla Twojej firmy

Każdy przedsiębiorca życzyłby sobie aby wszystko w jego firmie przebiegało sprawnie i bez zakłóceń. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z tak płynnymi kwestiami jak dostawy i transport. Zwykle liczą się tutaj chociażby takie aspekty jak: czas, sprawne zarządzanie magazynami oraz cierpliwość. To wszystko i jeszcze więcej wspiera skutecznie oprogramowanie marki APLOK. Robimy wszystko co w naszej mocy abyś zawsze wiedział gdzie znajduje się monitorowany przez Ciebie aktualnie ładunek. Naturalnie za pomocą systemów awizacyjnych przez nas przygotowanych. Co zyskujesz dzięki tego rodzaju rozwiązaniom od aplok.pl? Sprawdź!

Ach te kolejki…

Dawno minęły już czasy powszechnych kolejek, jednak kolejkowanie dostawców w zgodzie i harmonii z ustalonymi wcześniej okienkami dostaw – to już co innego. Właśnie takimi kolejkami z łatwością zarządzać będziesz przy udziale naszych systemów informatycznych służących do awizacji. Ponadto sprawią one, że za pomocą monitoringu i innych funkcji odnotujesz bez problemu każde spóźnienie i inne nieprzewidziane zdarzenia. A wszystko to potwierdzisz odpowiednimi dokumentami. Co zatem jeszcze pozwoli nadzorować oprogramowanie APLOK?

Dokumenty proszę!

Za pomocą naszych systemów awizacyjnych nie tylko dopilnujesz kwestii organizacyjnych, takich jak wymienione powyżej. Przede wszystkim możesz wszystko dokładnie zaplanować, a następnie – modyfikować w zależności od dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Jednak te systemy pozwolą także na weryfikowanie dokumentów oraz dopilnowanie każdego detalu związanego z procesem dostawy. Chodzi między innymi o kwestie takie jak: ważenie pojazdów, pilnowanie czasu a nawet wskazywanie prowadzącym pojazdy miejsc rozładunku itp. Wszystko to połączone jest z szeregiem urządzeń mobilnych. Cała ta procedura ułatwia i bardzo usprawnia procesy logistyczne w firmie. Odpowiednie systemy awizacyjne aplok.pl może dostarczyć w formie gotowej, lub przygotować je uwzględniając systemy i urządzenia już obecne w Twoim przedsiębiorstwie. Zadzwoń i dowiedz się jak najlepiej usprawnić kwestie rozładunku towaru!

Program do magazynowania dla firm

Nasze dedykowane oprogramowanie powstało z myślą o konkretnej firmie. Wiemy, że każde przedsiębiorstwo realizuje swoje specyficzne cele, takie jak na przykład własna polityka rozliczeń, planowanie zamówień i dostaw, czy na przykład wewnętrzna komunikacji. Proponowane przez nas oprogramowanie dysponuje przede wszystkim zestawem uniwersalnych funkcji. Oprócz tego, posiada także konkretne funkcjonalności, które są dostosowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa.

Zalety z korzystania z programu magazynowego

Niewątpliwą korzyścią takiego programu jest możliwość usprawnienia wielu procesów w danej firmie. Zaczynając od rejestracji surowca, rozliczenia oraz w końcowej fazie produkcji etykietowanie czy fakturowanie i co ważne, zarządzanie odpadami.

Do kolejnej zalety możemy zaliczyć poprawne ewidencjonowanie. Poprzez prowadzenie rejestracji towarów w masie rzeczywistej, czy obsługę stanowisk do ręcznego ważenia i znakowania towarów jesteśmy w stanie zapobiec ewentualnym stratom surowca, tym samym sprzedajemy cały uzyskany towar, a poprawne oznakowanie eliminuje możliwość wystąpienia nieprawidłowości w etykietowaniu.

Zwiększenie sprzedaży, to niewątpliwie kolejna z zalet. Przede wszystkim to sprawna rejestracja napływających zamówień od klientów. Następnie realizacja każdego zamówienia odbywa się wraz z kontrolą wydania towaru oraz atakowanie według wymagań różnych sieci handlowych (Eurocash, Auchan, Dino, Polo market czy Biedronka).

Idealny program dla firmy transportowej

Oprogramowanie posiada sprawny system awizacyjny, który nie tylko wygeneruje niezbędne dokumenty do transportu jak na przykład WZ, HDI czy CRM, ale też sporządzi niezbędne dokumenty sprzedaży oraz faktury. Sprawnie działający program logistyczny nie tylko bezstresowo przeprowadzi przez napływające zamówienia od klientów, ale też będzie rejestrował w systemie parametry o temperaturze i czystości środków transportu, którymi podróżuje dane zamówienie w całym łańcuchu dostaw.

Intuicyjne rozwiązania programu do magazynowania

Intuicyjność to jedna z największych zalet naszego oprogramowania. Poruszanie się w takim programie nie wymaga specjalistycznego szkolenia, zatem jest ono efektywniejsze i mniej czasochłonne niż pozostałe tego typu rozwiązania. Wystarczy poprawna konfiguracja, która pozwoli nam skutecznie zarządzać magazynem przypraw czy materiałów pomocniczych. Łatwo i szybko pozwoli zdefiniować receptury przyprawowe, monitorować produkcję tych mieszanek czy skutecznie przeprowadzić ewidencję gotowych zakupionych mieszanek.

System APLOK został stworzony z myślą usprawnienia obsługi w ciągu technologicznym w zakładach przetwórczych. Jego funkcjonalność nie sprowadza się jedynie do rejestracji czy rozliczania surowca. Dzięki zastosowaniu naszego rozwiązania jesteś w stanie skutecznie monitorować cały magazyn materiałów pomocniczych. Łatwo obsłużysz i przetworzysz zapotrzebowanie działu produkcji, czy na przykład będziesz monitorować i w razie potrzeb uzupełniać stany magazynowe.