Wzorce masy E2
Wzorce masy
Wzorce masy F2
Wzorce masy
Wzorce masy F1
Wzorce masy


Wzorce masy do wag przemysłowych i innych

Choć klasyczna, szalkowa waga odeszła już właściwie do lamusa, to wciąż używane są jakże charakterystyczne dla tego typu urządzenia odważniki. Mogą na pierwszy rzut oka uchodzić za nieco staromodne, jednak spełniają one bardzo ważną funkcję w przypadku różnego rodzaju wag. Trudno na przykład wyobrazić sobie sprawnie działające precyzyjne i profesjonalne wagi przemysłowe pozostawione same sobie. Bez odpowiednio przeprowadzonego procesu ich kalibracji nie ma najmniejszych szans, że zadziałają jak należy. I to nawet wówczas, kiedy są to wagi najbardziej nowoczesne, produkowane z użyciem najnowocześniejszych technologii. Jakkolwiek wzorce masy stosowane powszechnie do sprawdzania oraz regulacji prawidłowej pracy wag, w szeroko pojętym przemyśle i nie tylko, wyglądać mogą na pierwszy rzut oka nieco siermiężnie – to właśnie one sprawiają, że wszystko „chodzi jak w zegarku”.

Uwaga waga

Aby dobra waga działała zawsze prawidłowo i dokładnie co pewien czas warto sprawdzać przy pomocy odpowiednich wzorców, charakteryzujących się ściśle określonym ciężarem, czy aby na pewno żadne parametry nie uległy zmianie. Nawet najlepszym zdarzają się pomyłki lub drobne uchybienia. Tym bardziej przedmioty martwe trudno obwiniać o rzekomą przysłowiową złośliwość. Najczęściej najwyższej klasy wagi dostępne na aplok.pl działają bez zarzutu. Jednak trudno wykluczyć przypadki, że ich dokładność nieco straci na swej sile. Wzorce masy pozwolą Wam mieć wszystko pod kontrolą w tym zakresie.

Międzynarodowe i uniwersalne

Tego rodzaju wzorce powstają na podstawie wymogów tworzonych zazwyczaj przez międzynarodowe organizacje. Pilnują one, aby odważniki tego typu były uniwersalne wszędzie i aby łatwo można było zastąpić je innymi egzemplarzami. Bez względu na to, czy chodzi o popularne u nas kilogramy, czo na przykład o funty. Bo niezależnie od jednostki miary, waga towaru musi się zgadzać. A to sprawdzi zawsze dobrze, czyli według wzorca, skalibrowana przemysłowa waga. Niezależnie od tego, czy sprawdzamy to w Wąchocku, czy też na Przylądku Dobrej Nadziei.