Kolorowe drukarki do etykiet

Drukowanie kolorowych etykiet znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Kolorowe drukarki etykiet ułatwią identyfikację wizualną firmy oraz stworzenie wyróżniających się, niepowtarzalnych metek. Jeśli nie chcesz już oklejać swoich produktów nudnymi, czarno – białymi naklejkami, wybierz kolorową drukarkę do etykiet i spraw, by Twoje metki zachwycały odbiorców wyjątkowym wykonaniem.
Popularność kolorowych drukarek do etykiet jest bardzo duża i stale rośnie. Jest to spowodowane przede wszystkim łatwością wydruku etykiet praktycznie w każdych warunkach, a także znacznie zredukowanym czasem drukowania metek oraz kosztem tego procesu. Jeśli nadal zastanawiasz się nad wdrożeniem w swojej firmie własnego drukowania etykiet, sprawdź naszą ofertę kolorowych drukarek etykiet firmy SwiftColor i wybierz odpowiednią drukarkę do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Do czego służy drukarka kolorowych etykiet?

Podstawową funkcją, którą spełniają kolorowe drukarki etykiet, jest oczywiście drukowanie etykiet. Jednak dzięki jakości wydruku, jaką oferują drukarki kolorowe do etykiet z oferty naszego sklepu, może przenieść znakowanie swoich produktów na zupełnie inny poziom. Tworząc unikalne, kolorowe metki wyróżnisz się na rynku. Z pomocą kolorowej drukarki do etykiet zaskoczysz swoich klientów, którzy szukają przyciągających oko etykiet, innych od zwykłych czarno – białych naklejek.
Dodatkowo kolorowe drukarki do etykiet pozwolą uniezależnić Twoją firmę od zewnętrznych dostawców. Korzystając z kolorowej drukarki etykiet sam decydujesz kiedy i ile etykiet drukujesz. Bez przeszkód możesz zmieniać układ i wygląd metek w zależności od swoich potrzeb. Kupno drukarki kolorowych etykiet znacznie skraca łańcuch dostaw i zakończy konieczność składowania metek. Z własną drukarką nigdy nie doprowadzisz do sytuacji, gdy stare etykiety będą musiały być wykorzystane, mimo wprowadzenia nowych lub zniszczone jako niewykorzystane.

Kolorowe drukarki etykiet – zastosowanie

Urządzenia, jakimi są kolorowe drukarki do etykiet, mają bardzo szerokie zastosowanie. Bardzo przydatne będą w przemyśle, branży spożywczej, kosmetycznej, placówkach medycznych czy bardzo szeroko pojętym handlu. Kolorowe etykietki znajdziemy na lekach, suplementach diety, większości kosmetyków, oznakowaniu żywności i produktów spożywczych, dużych elementów jak skrzynie czy pudełka oraz różnej wielkości zbiorników z wszelkimi rodzajami substancji.
Kolorowe drukarki etykiet znajdą zastosowanie również w miejscach, gdzie drukowanie etykiet nie odbywa się w dużej ilości, jednak każda etykieta musi być spersonalizowana. Dzięki kolorowym drukarką etykiet wydrukujesz identyfikatory, przepustki, kupony, bilety czy recepty. Drukowanie kolorowych etykiet ma również swoje zastosowanie w biurach i urzędach. Z wykorzystaniem kolorowych etykiet dużo łatwiej jest segregować oraz grupować dokumenty. Dostępne w naszej ofercie drukarki pozwalają na drukowanie kolorowych etykiet odpornych na czynniki zewnętrzne, co znacznie zwiększa możliwość ich zastosowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kolorowej drukarki do etykiet?

Podstawowym aspektem przy wyborze kolorowej drukarki etykiet są potrzeby Twojej firmy. W naszej ofercie dostępne są drukarki dwucalowe (szerokość druku 56 mm), czterocalowe (szerokość druku 105,7 mm), jak i ośmiocalowe (szerokość druku 216,8 mm). Każdy z tych modeli odpowiada innym potrzebom i może być dopasowany do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.
Drugim elementem są interfejsy, które posiada drukarka. Jeśli kolorowe drukarki etykiet będą używane stacjonarnie przy komputerze, wystarczy interfejs USB. Jednak gdy chcemy przekazywać etykiety do druku zdalnie, warto rozważyć drukarkę do etykiet z interfejsem Ethernet.
Warto także zwrócić uwagę na takie parametry kolorowej drukarki do etykiet jak prędkość druku oraz rozdzielczość. Gdy chcesz drukować etykiety z dużą prędkością, wybierz drukarkę, która oferuje prędkość w okolicach 200 milimetrów na sekundę. Jest to naprawdę rewelacyjna prędkość wydruku. Rozdzielczość druku w przypadku kolorowych drukarek etykiet to także istotny element, który pozwoli uzyskać żywe kolory. Wybierz drukarkę z rozdzielczością 1200 dpi i ciesz się pięknymi barwami etykiet.

Wytrzymałość metek z kolorowej drukarki etykiet

Kolorowe drukarki do etykiet, w odróżnieniu od zwykłych drukarek, których używamy w domu czy biurze, muszą zapewniać nie tylko wysoką jakość etykiet, ale także odpowiednią wytrzymałość. Metki nie zawsze wykorzystywane są we wnętrzu sklepów czy magazynów. W przypadku etykiet drukowanych przez firmy kurierskie, szkółki drzew i kwiatów czy naklejki na pojemniki z substancjami chemicznymi, które przechowywane są na zewnątrz, muszą one być odporne na różne czynniki takie jak promieniowanie słoneczne czy zmiany temperatur.
Oferowane przez nas drukarki posiadają jednoprzepustowe głowice, które w połączeniu z atramentami pigmentowymi, tworzą wytrzymałe etykiety, z bardzo dobrą odpornością na blaknięcie, wodę czy środki chemiczne.

Czy można drukować kolorowe etykiety standardową drukarką?

Wiele osób próbuje drukować etykiety swoich produktów standardową drukarką laserową lub atramentową. Taki zabieg nie jest niemożliwy, posiada jednak kilka istotnych mankamentów. Etykiety wydrukowane na standardowej drukarce cechują się niższą jakością wydruku, niż ich odpowiedniki wydrukowane za pomocą kolorowej drukarki do etykiet. Wykorzystanie drukarki do etykiet pozwala także na bezproblemowy wydruk metek o odpowiedniej wielkości, bez konieczności ich późniejszego wycinania z arkusza A4.
Dodatkowo metki, które były drukowane na zwykłej drukarce, a nie na kolorowej drukarce etykiet, nie będą wykazywały się taką samą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Szybciej mogą blaknąć lub zmywać się przy kontakcie z wodą czy substancjami tłustymi. Metki wydrukowane na standardowej drukarce gorzej znoszą także upływ czasu, więc jeśli planujesz używanie etykiet przez okres dłuższy niż kilka miesięcy, wybierz kolorowe drukarki do etykiet i ciesz się wysoką jakością metek na Twoich produktach.