Kontrola wag dla sukcesu Twojej firmy

Każdy przedsiębiorca prowadzący zakład produkcyjny, ale nie tylko, wie jak ważne jest sprawne działanie urządzeń oraz jak przekłada się ono na ostateczny sukces firmy. Wagi zaś to te spośród nich, które potrafią wyjątkowo kierować ostatecznymi wynikami. Niesprawna maszyna tego typu potrafi zaburzyć nie tylko sam proces produkcji, ale i jej efekty. W związku z tym waga dobrze działająca, najlepiej nieustająco, stanowi absolutną podstawę powodzenia wszelkich procesów zachodzących w ramach działalności. Regularna adiustacja wag jest zatem elementarnym punktem, spośród wielu towarzyszących jej działań tak wysokiej wagi, biorąc pod uwagę całokształt działalności.

Twoja waga nie tylko na Twoim podwórku - dbaj o wizerunek

Większość przedsiębiorstw, tak jak pojedynczych ludzi, „nie jest samotną wyspą”. Wszyscy współdziałamy w różnego rodzaju łańcuchach powiązań, czy to indywidualnie, czy też w ramach szeroko rozumianych powiązań gospodarczych. Właśnie dlatego źle skalibrowana waga może przysporzyć kłopotów na skalę większą niż na poziomie przedsiębiorstwa, w skład którego wyposażenia wchodzi. Jeżeli źle wyważone proporcje poszczególnych produktów wyjadą właśnie z Twojego zakładu – istnieje szansa, że spowoduje to cały ciąg problemów podczas jego dalszej podróży. Nierzadko zakłady produkują chociażby półprodukty, na przykład w małych porcjach gotowych do dalszego przetwarzania. Te nieprawidłowo zważone lub odmierzone z pewnością często mają wpływ na niską jakość produktów docelowych.

Także dla klientów indywidualnych

Nie tylko w długim ciągu produkcyjnym sprawdzanie wag ma znaczenie. W przypadku, kiedy produkt trafia bezpośrednio z zakładu do indywidualnego klienta – tym bardziej wizerunek firmy może ucierpieć. Podawanie, choćby omyłkowe, niewłaściwej gramatury na opakowaniu na pewno nie zjedna sobie przychylności klientów. Żadna gospodyni nie waży przecież dodatkowo zazwyczaj porcji proszku do pieczenia określonej na opakowaniu jako przeznaczona na konkretną ilość mąki. Kontrola wag na etapie procesu produkcji to oczywiście także obowiązek wynikający z przepisów prawa.