Czym jest siłomierz?

Siłomierze są inaczej nazywane dynamometrami. Możesz spotkać siłomierze mechaniczne lub elektroniczne. Zadaniem siłomierza jest pomiar siły. Urządzenia mają szerokie zastosowanie i są używane jednakowo w przemyśle, sektorze prywatnym, ale również w gospodarstwach domowych

Jak działają siłomierze?

Siłomierze to wbrew pozorom bardzo proste urządzenia. Ich zadaniem jest pomiar siły i ciężaru przedmiotów. To wszystko dzięki zastosowaniu odpowiedniej sprężyny lub sprężystości mechanicznej. Siłomierze są znane i stosowane od wielu wieków. Z ich wynalezieniem wiąże się postać Isaaka Newtona, który jest znany jako twórca rachunku różniczkowego i teorii grawitacji. Newton wykorzystał prawo Hooke’a. Mówi ono o odkształcaniu się ciała pod wpływem danej siły, które jest wprost proporcjonalne do tej siły. Chociaż pierwsze siłomierze zostały wynalezione i używane tak dawno, to dziś są nadal potrzebne i technologicznie rozwijane. W naszym sklepie znajdziesz na przykład nowoczesny siłomierz z serii FB i FC. To proste i wygodne w obsłudze urządzenia. Siłomierze z tych serii wykorzystują najnowocześniejszą technologię i są w stanie wykonać nawet 1000 pomiarów na sekundę. Polecamy je do wykonywania pomiarów dynamicznych. Nasze siłomierze to nie tylko niezawodne urządzenia. Oprócz sprzętu otrzymasz w komplecie zestaw wygodnych końcówek, a wszystko będzie zapakowane w wygodną walizkę. Co ważne, siłomierze spełniają wymagania procedur GLP.

Gdzie ma zastosowanie siłomierz?

Siłomierze mają bardzo szerokie zastosowanie. Spotkasz je wszędzie tam, gdzie jest potrzebne dokładne i precyzyjne ustalenie wagi oraz zmierzenie przyłożonej siły. Siłomierze wykorzystuje się również przy tworzeniu różnego rodzaju maszyn testujących. Siłomierze to łatwe do rozpoznania urządzenia. Mogą być wyposażone w hak lub mieć odpowiednio dobraną płytkę. Siłomierze to urządzenia, które są dużo dokładniejsze niż wagi i niezawodne.

Jakie są rodzaje siłomierzy?

Przez lata technika budowy i konstrukcja siłomierzy się zmieniała. Urządzenia stawały się coraz dokładniejsze i bardziej solidne. W każdym siłomierzu odnajdziemy typowe elementy. Najczęściej jest to urządzenie z hakiem. Typowy siłomierz wyposażony jest w dwa haki po obu końcówkach, sprężynę, cylinder i skale pomiarową, która mierzy siłę w Niutonach lub w kilogramach. Pierwsze siłomierze to urządzenia mechaniczne. Dziś ustępują miejsca cyfrowym i elektronicznym. Zaletą tych pierwszych brak potrzeby zasilania energią. Siłomierze elektroniczne i cyfrowe to dużo bardziej udoskonalone urządzenia. Często wyposażone są w dodatkowe funkcje. Dostępny w naszym sklepie siłomierz Axis może posiadać aż, do 16 czujników siły. Nieodłącznym elementem siłomierzy elektronicznych i cyfrowych jest obecność ekranu oraz pamięci, na której zapisuje dane. W przeciwieństwie do siłomierzy mechanicznych elektroniczne urządzenia potrzebują zasilania sieciowego lub energii pochodzącej z baterii.

Siłomierze i akcesoria do nich - świetna jakość, dobra cena i gwarancja zadowolenia!

Siłomierz to znany szeroko sprzęt do pomiaru wartości działającej siły. Może się on przydać w handlu usługowym. Często trzeba dowiedzieć się jaką siłę i wagę ma dany produkt, który musimy przewieźć na jakiejś palecie. Jeśli więc jesteś osobą, która lubi dobrze wydawać pieniądze i nie lubi za długo myśleć, czy na pewno warto - ta strona jest idealna dla Ciebie. Jeśli chcesz mieć pewność, ze zainwestujesz w coś, co Ci się po prostu zwróci i nie zepsuje się za miesiąc po zakupie, firma Aplok jest dla Ciebie odpowiednia. Nie bój się zainwestować w sprzęt, z którego na pewno będziesz zadowolony i którego zakupu po ludzku nie pożałujesz.

Szeroki wybór dostępnego sprzętu, czyli jak być zadowolonym z zakupów!

Jeżeli jesteś człowiekiem, który lubi mieć wybór i lubi pomyśleć nad tym, co chciałby akurat zakupić, firma Aplok przychodzi z różnego rodzaju dostępnym sprzętem. Jeśli chodzi o siłomierze, możesz mieć zwykłe oraz skrętne W zwykłych masz wybór trzech siłomierzy, każdy na pewno dopasowany do Twoich potrzeb, które aktualnie odczuwasz. Jeśli chodzi o siłomierze skrętne dostępne są również różne takowego rodzaje. Na pewno znajdziesz coś, czego właśnie teraz potrzebujesz, czegoś, z czego na pewno będziesz zadowolony. Gwarancja dobrego humoru i radości z zainwestowanych pieniędzy gwarantowana! Już teraz wejdź na stronę i zdecyduj się na zakupy, które ułatwią pracę Tobie oraz Twoim współpracownikom.

Świetne akcesoria do siłomierzy - już teraz dokup dodatki!

Jeśli chodzi o akcesoria do siłomierzy, strona również przychodzi z szeroką gamą wyboru! Już dzisiaj możesz mieć zacisk rolkowy, imbusowy czy też manualny, oraz końcówkę kulową bądź też statyw pionowy z dźwignią! Na pewno znajdziesz coś, czego akurat potrzebujesz!