Prowadzisz działalność w branży, w której na co dzień wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia pomiarowe, jak siłomierze skrętne? W takim razie trafiłeś pod właściwy adres, bo na stronie aplok.pl znajdziesz sprzęt, który w Twojej firmie będzie niezastąpiony. Zobacz, co możemy Ci zaoferować.

Siłomierze skrętne – urządzenia do specjalnych zadań

Siłomierze skrętne to specyficzne rodzaje siłomierza. Ich zadaniem jest pomiar momentu obrotowego. Najczęściej tego typu rządzenia stosuje się w przemyśle produkcyjno – spożywczym. W naszym sklepie znajdziesz siłomierze najlepszego producenta siłomierzy – firmy Axis. W naszym asortymencie znalazły się siłomierze skrętne typów: FSA, FSB i FSC. Każdy rodzaj siłomierza skrętnego ma nieco inne zastosowanie:

  • Siłomierza skrętne serii FSA mają zastosowanie w dokręcaniu i odkręcaniu słoików, butek, pojemników na kosmetyki.
  • Siłomierze skrętne serii FSB używane są do dokręcania lub odkręcania nakrętek, pierścieni i wkrętów.
  • Siłomierze z serii FSC to urządzenia, za pomocą których sprawdzisz klucze dynamometryczne.


Jak działają siłomierze skrętne z serii FSA?

Siłomierze skrętne z serii FSA to jedne z urządzeń jakie znajdziesz w naszym sklepie. Urządzenia są przeznaczone do pomiaru momentu obrotowego siły występującej podczas zakręcania i odkręcania butelek, pojemników na kosmetyki i słoików. Podczas dokonywania pomiaru rejestrowana jest wartość szczytowa momentu siły. Wartość ta jest nazywana za pomocą terminu – sił odkręcania. W cyfrowych urządzeniach możliwe jest rejestrowanie siły w czasie rzeczywistym. Wszystkie siłomierze z serii FSA wyposażone są w uchwyt, który obejmuje szeroki zakres średnic badanych przedmiotów. Uchwyty w siłomierzach skrętnych mają mocną, wytrzymałą i uniwersalną konstrukcje, która pozwala na rozbudowę i adaptacje. Dzięki takiej konstrukcji siłomierze skrętne FSA mogą być wykorzystywane w różnorodnych układach pomiarowych.

Jak działają siłomierze skrętne z serii FSB?

Siłomierze skrętne z serii FSB to urządzenia przeznaczone do pomiaru momentu obrotowego sił, które występują podczas dokręcania lub odkręcania różnorakich nakrętek lub wkrętów. Urządzenie rejestruje wartość szczytową momentu siły, a wartość ta jest określana mianem – siły odkręcania. Siłomierze skrętne z serii FSB są tak skonstruowane i posiadają uniwersalny uchwyt, że bez najmniejszych problemów można zamocować badany przedmiot lub użyć końcówek monterskich takich jak bity. W urządzeniu głowica pomiarowa ma wbudowany czujnik siły skrętnej. Obsługa może odbywać się przy pomocy jednej lub dwóch rąk. Siłomierze skrętne mierzą siłę powstałą poprzez ręczne pokręcanie głowicą. Siłomierz skrętny może zarejestrować maksymalny moment siły występujący przy odkręcaniu lub maksymalną wartość wytworzoną w momencie dokręcania.

Jak działają siłomierze skrętne z serii FSC?

Siłomierze skrętne należące do serii FSC, jakie znajdziesz w naszym sklepie, są przeznaczone do sprawdzania kluczy dynamometrycznych. Urządzenia rejestrują szczytową wartość momentu siły. W tego typu urządzeniach możliwe jest rejestrowanie momentu siły w czasie rzeczywistym. Siłomierz skrętny z serii FSC działa w obu kierunkach. Jak prawidłowo dokonać pomiaru? W celu wykonania precyzyjnego i dokładnego pomiaru głowicę pomiarową należy zamontować nieruchomo na pulpicie, a badany klucz dynamometryczny jest dołączony z wykorzystaniem kwadratowego otworu o wymiarach ¼ cala na samej górze głowicy. Manewrując kluczem, uzyskuje się wskazania momentu siły.

Axis siłomierze skrętne: zastosowanie

Urządzenia, nad których zakupem właśnie się zastanawiasz, dokonują precyzyjnego pomiaru momentu obrotowego siły oddziałującej w trakcie odkręcania albo dokręcania różnego rodzaju pokrywek i nakrętek. Chociaż opis działania siłomierzy skrętnych brzmi skomplikowanie, a ich zastosowanie jest niezwykle specyficzne, urządzenia te są naprawdę proste w obsłudze. Co więcej, korzysta się w nich w naprawdę wielu gałęziach przemysłu. Ich obecność jest absolutnie obowiązkowa w laboratoriach o różnym profilu, przedsiębiorstwach zajmujących się szeroko pojętą produkcją czy w kontroli jakości.

Siłomierze skrętne – trzy typy urządzeń

W naszej witrynie internetowej znajdziesz wszystkie trzy podstawowe typy jednych ze sztandarowych produktów firmy Axis – siłomierzy skrętnych. Tym, co je różni, poza samym wyglądem, jest też zastosowanie. Typ oznaczony literowym skrótem FSA przeznaczony jest do butelek oraz słoików z najróżniejszymi produktami. Typ FSB znajduje zastosowanie przy okazji nakrętek oraz wkrętów, a typ FSC – kluczy dynamometrycznych.

Siłomierze skrętne najwyższej jakości

Asortyment aplok.pl to w dużej mierze produkty firmy Axis – nie inaczej jest w przypadku siłomierzy skrętnych. Ta polska firma, której obecność na rynku trwa nieprzerwanie od 1989 roku, zdobyła zaufanie rzeszy konsumentów z wielu branż, w tym również naszych stałych klientów. Produkowane przez nią urządzenia charakteryzuje przede wszystkim nowoczesność w każdym calu oraz wysoka jakość. Warto podkreślić także precyzję, z jaką zostały wykonane.