Siłomierze z czujnikiem zewnętrznym – skorzystaj z oferty na aplok.pl

Wśród wielu produktów wysokiej jakości, które są solidne i niezawodne znajdą Państwo w sklepie aplok.pl takie urządzenia jak:
  • miernik siły nacisku
  • siłomierz z czujnikiem zewnętrznym

Siłomierze z czujnikiem zewnętrznym i mierniki siły nacisku produkowane są przez polską firmę Axis. Firma działa od 1989 roku i oferuje niezawodny oraz nowoczesny sprzęt elektroniczny do różnego rodzaju pomiarów. Do produkcji siłomierzy przedsiębiorstwo wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne. Spełniają one wysokie wymagania przepisów Unii Europejskiej dzięki wdrożeniu systemu jakości ISO rolex repliki wg normy PN-EN 9001:2015

Mierniki siły nacisku – uniwersalne urządzenia

Siłomierze z czujnikiem zewnętrznym to urządzenia przeznaczone do pomiarów ciągu, masy i siły nacisku. Urządzenia firmy Axis można używać do pomiarów przy zawieszeniu lub zamocowaniu siłomierza, lub ręcznie. To konstrukcje, które znajdują zastosowanie w przemyśle, produkcji, branży kosmetycznej, laboratoriach oraz są niezastąpione w kontroli jakości. Produkty, które Państwu oferujemy, są łatwe w obsłudze (nie wymagają wielu godzin szkolenia), przyjemne w użytkowaniu i ergonomiczne. Te lekkie urządzenia łatwo jest transportować i nie zajmują wiele miejsca. Odczyt wskazań miernika siły nacisku wyświetlany jest w formie graficznej, co jest dużym plusem, a przedstawienie wyników pomiarów możliwe jest w postaci wykresów lub histogramów.

Siłomierze z czujnikiem zewnętrznym – duże możliwości wyboru

W naszym sklepie oferujemy siłomierze z czujnikiem zewnętrznym następujących typów: FB1k, FB2k, FB5k, FB10k, FB20k, FB50k, FB100k, FB150k, FB200k, FC1k, FC2k, FC5k, FC10k, FC20k, FC50k, FC100k, FC150k, FC200k. W zależności o typu siłomierze charakteryzują się zakresem obciążenia maksymalnego od 100 kg do 20 ton.

Siłomierze wyposażone są w następujące funkcje specjalne:
  • wykresy
  • statystyka
  • pomiar wartości maksymalnej
  • porównywanie z progiem

Miernik siły nacisku – czym jest siłomierz?

Siłomierze z czujnikiem zewnętrznym to przyrządy pomiarowe używane w wielu branżach do pomiaru siły. Są stosowane segmencie badawczo-rozwojowym, laboratoryjnym, jakościowym, produkcyjnym i przemysłowym. Obecnie znajdziemy na rynku dwa rodzaje siłomierzy: mechaniczne i cyfrowe. Oferowane przez nasz urządzenia to siłomierze cyfrowe. Charakteryzują się większą precyzją w stosunku do siłomierzy mechanicznych. Są to w zasadzie przyrządy ręczne, które zawierają ogniwo obciążnikowe, część elektroniczną, oprogramowanie i wyświetlacz. Ogniwo obciążnikowe to urządzenie elektroniczne, które służy do przekształcania siły w sygnał elektryczny. Poprzez układ mechaniczny wyczuwana siła odkształca tensometr. Tensometr przekształca odkształcenie (naprężenie) na sygnały elektryczne. Oprogramowanie i elektronika miernika siły przekształca napięcie ogniwa obciążnikowego na wartość siły, która jest wyświetlana na przyrządzie.