Siłomierz wielozakresowy - najlepsza oferta na aplok.pl

W sklepie aplok.pl oferujemy Państwu najlepsze urządzenia pomiarowe polskiej firmy Axis. Wśród nich znalazły się siłomierze wielozakresowe. To urządzenia, które są idealne do pomiarów sił dynamicznych. Warto postawić na urządzenia firmy Axis, bo ich produkty od lat słyną z niezawodności i trwałości. Są zbudowane z solidnych komponentów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Siłomierze wielozakresowe – niezawodne urządzenia pomiarowe

Siłomierze wielozakresowe, które znajdziecie Państwo w naszym sklepie to urządzenia, które:
  • posiadają interfejs USB i RS232C w standardzie
  • mają opcję wymiany czujników siły i wyświetlacz graficzny.

Ponadto siłomierze wielozakresowe umożliwiają:
  • pamięć kalibracji do maksymalnie 16 czujników i każdego z osobna
  • zapis programów na kartach microSD
  • pomiar w lb, oz, g, kg, kgf, ozf, lbf

Siłomierze wielozakresowe marki Axis to wyjątkowo wygodne w obsłudze urządzenia, które charakteryzują się ergonomicznym kształtem i przyjemnie się je trzyma w dłoni. Ponadto są lekkie i łatwe w transporcie. Urządzenia dostarczane są w wygodnej walizce, która ułatwia przenoszenie urządzenia. W naszym sklepie znaleźć można również różnego rodzaju akcesoria do siłomierzy, które jeszcze bardziej ułatwiają pracę.

Siłomierze wielozakresowe - funkcjonalne urządzenia

Nasze siłomierze wielozakresowe wyposażone są w gniazdo do czujnika siły i służą do pomiaru siły ciągu i nacisku. Warto zwrócić uwagę na siłomierze typu FC, które mają większą szybkość pomiaru. Potrafią wykonać nawet 1000 pomiarów na sekundę.

Siłomierze wielozakresowe wyposażone są w funkcje specjalne:
  • dokładne wykresy
  • bogata statystyka
  • rzetelny pomiar wartości maksymalnej
  • porównywanie z progiem


Siłomierze wielozakresowe – mechaniczny czy cyfrowy?

Mechaniczny siłomierz wielozakresowy pokazuje odczyty na skali fizycznej za pomocą igły. Mierniki cyfrowe wykorzystują czujniki do pomiaru siły przyłożonej do obiektu. Te mierniki są zwykle droższe niż mierniki mechaniczne, ale mogą być dokładniejsze. Ponieważ nie ma błędu ludzkiego w odczytywaniu manometrów cyfrowych, są one często wybierane do zastosowań wymagających precyzyjnych pomiarów. Każdy, kto potrzebuje dokładnych i precyzyjnych pomiarów, powinien postawić na nasze cyfrowe siłomierze wielozakresowe.

Siłomierze wielozakresowe – jak wybrać odpowiedni?

Jeżeli siłomierz wielozakresowy ma służyć do pomiaru dużych sił, to potrzebny będzie sprzęt o większej pojemności. Jeśli natomiast mierzymy mniejsze siły, odpowiedni do tego celu będzie miernik o mniejszej pojemności, a wyższej rozdzielczości. Rozdzielczość to najmniejsza jednostka miary, jaką cyfrowy siłomierz może dokładnie wykryć. Maksymalne obciążenia precyzyjnych siłomierzy mogą wynosić zaledwie 2N.